Gajary » read post

Malacky po veternej smršti

  • June 23rd, 2007

┼átvrtok (21. 6.) podve├Ęer siln├Ż vietor a d├í┼ż├» neobi┼íli ani Malacky. Bilancia nie je dobr├í, hoci pri nieko┬żk├Żch zdevastovan├Żch strech├ích, vyvr├íten├Żch a pol├íman├Żch stromoch sa treba te┼íi┬Ł, ┼że ┬żudia zostali bez ├║razu. Len o vl├ísok unikli katastrofe pracovn├şci firmy Lesotrans, ktor├í sa podie┬ża na rekon┼ítrukcii pravej strany Z├ímock├ęho parku. Len p├ír metrov od miesta, kde ├Ęistili priestor a pripravovali ho na v├Żsev tr├ívy, vietor vyvr├ítil ┼ítyri lipy. Ich korene boli odhnit├ę.

Z trsu l├şp jedna vyvalen├í s kore├▓om sp├┤sobila nalomenie a naklonenie ├»al┼í├şch stromov, preto bude nutn├ę aj tie vyr├║ba┬Ł. Okrem toho vo v├Ż┼íke cca 7 m sa odlomil asi 200-ro├Ęn├Ż jase├▓ tesne a spadol k chodn├şku. Star├Ż hrub├Ż strom, pod ktor├Żm h┬żadali tie├▓ ┼ík├┤lkari z Koll├írovej ulice, takisto r├íno na┼íli vyvalen├Ż s kore├▓mi. ÔÇ×A┼ż by sme plakali,ÔÇť povedala z├ístupky├▓a riadite┬żky M. Hajdinov├í, ke├» pr├şslu┼ín├şci hasi├Ęsk├ęho a z├íchrann├ęho zboru pre o├Ęami det├ş i person├ílu p├şlili kon├íre.

Na Partiz├ínskej ulici podobne dopadol ga┼ítan pri trati. Le┼ż├ş vyvalen├Ż a ├Ęak├í na odstr├ínenie. V s├║├Ęasnosti je situ├ícia s┬Ła┼żen├í, preto┼że mestsk├í firma TEKOS, ktor├í sa m├í na likvid├ícii kalamity podie┬ża┬Ł, pom├íha pri pr├şprav├ích na StreetFest, ktor├Ż sa v malackom Z├ímockom parku za├Ę├şna u┼ż dnes.

Okrem stromov vietor sp├┤sobil ┼íkody na strech├ích. Jednou zo zasiahnut├Żch bola aj strecha ned├ívno zrekon┼ítruovan├ęho Mestsk├ęho centra kult├║ry, Strhnut├í krytina aj s izol├íciou a d├í┼ż├» sp├┤sobili okam┼żit├ę rozsiahle zatekanie do gal├ęrie. Pracovn├ş├Ęky kni┼żnice stihli pohotovo odprata┬Ł vystaven├ę expon├íty, tak┼że aktu├ílna v├Żstava sa ru┼í├ş. Budova MCK patr├ş mestu a je poisten├í. Oprava v┼íak ist├Ż ├Ęas potrv├í a gal├ęria mus├ş by┬Ł zatvoren├í.

Zdroj: malacky.sk

Want your say?

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>