Gajary » read post

Mal√© Lev√°re aj z pe√≤az√≠ E√ö zmodernizuj√ļ kemp

  • March 31st, 2006

Pri obci Mal√© Lev√°re v okrese Malacky v bl√≠zkosti Ň°trkov√©ho jazera by mal vyr√°s¬Ě modern√Ĺ kemp, ktor√Ĺ vznikne rekonŇ°trukciou s√ļ√®asn√©ho rekrea√®n√©ho zariadenia Rudava. Medzi jeho dominanty patr√≠ ve¬ĺkoploŇ°n√© Ň°trkov√© jazero s pieskov√Ĺmi pl√°Ňĺami, ktor√© s√ļ obklopen√© borovicov√Ĺm lesom. Ako uviedol dnes pre agent√ļru SITA z√°stupca starostu obce Peter Vr√°nek, obec na moderniz√°ciu s√ļ√®asn√©ho kempu, ktor√Ĺ m√° vo vlastn√≠ctve od roku 1993, z√≠skala prostriedky z fondov Eur√≥pskej √ļnie.

Schv√°lili n√°m projekt vo v√ĹŇ°ke 22 mili√≥nov kor√ļn, z √®oho 30 percent hrad√≠ E√ö, 5 percent obec a 65 percent Ň°t√°t, povedal Vr√°nek.
Z√°merom obce je pod¬ĺa Vr√°neka rekonŇ°truova¬Ě s√ļ√®asn√Ĺ kemp, ktor√Ĺ uŇĺ nevyhovuje modern√Ĺm poŇĺiadavk√°m dovolenk√°rov. V kempe by mali vyr√°s¬Ě nov√© soci√°lne zariadenia, Ň°portovisk√°, nov√© oplotenie are√°lu, zrekonŇ°truuje sa vodovod, osvetlenia e cesty, pribudne detsk√Ĺ k√ļtik a pr√≠streŇ°ok s krbom, povedal vicestarosta Mal√Ĺch Lev√°r. V kempe tieŇĺ bude nov√© informa√®n√© centrum. Okrem kempu zmodernizuj√ļ aj pieskov√© pl√°Ňĺe pri jazere. Vybudujeme nov√© premostenie medzi pl√°Ňĺami a na pl√°Ňĺi postav√≠me nov√© soci√°lne zariadenia, dodal Vr√°nek. RekonŇ°trukcia kempu by mala by¬Ě hotov√° do za√®iatku letnej sez√≥ny v roku 2007.
V s√ļ√®asnosti kemp disponuje 160 l√īŇĺkami v bunk√°ch a 350 stanov√Ĺmi miestami. Kemp je v prev√°dzke kaŇĺdoro√®ne od 15. j√ļna do 15. septembra. Jeho klientelu tvoria najm√§ turisti z √ąeskej republiky a Slovenska. √ąechov bolo v kempe v j√ļli a auguste minul√©ho roka 1 190 a str√°vili v √≤om spolu 6 520 noc√≠. Slov√°kov bolo o √®osi menej – 1 050 a str√°vili v kempe 4 690 noc√≠. Do kempu vŇ°ak pod¬ĺa Vr√°neka zav√≠tali aj turisti z Nemecka, Holandska, Po¬ĺska, Talianska, Belgicka, Franc√ļzska, Ma√Įarska a Rak√ļska.

zdroj: mesto.sk

  • Novinky
  • Comments Off on Mal√© Lev√°re aj z pe√≤az√≠ E√ö zmodernizuj√ļ kemp

Comments are closed.