Gajary » read post

Vysoko┼íkolsk├ę ┼ít├║dium u┼ż aj v Malack├ích

  • July 26th, 2007

V ┼íkolskom roku 2007/2008 Malacky po prv├Ż raz v hist├│rii pon├║knu obyvate┬żom Z├íhoria mo┼żnos┬Ł ┼ítudova┬Ł na vysokej ┼íkole bez cestovania.

Tren├Ęianska univerzita Alexandra Dub├Ęeka na vysunutom pracovisku v Inkub├ítore v Malack├ích u┼ż na jese├▓ otv├íra extern├ę bakal├írske a magistersk├ę ┼ít├║dium v odbore politol├│gia. Pre za├Ęiatok sa r├íta s 30 ÔÇô 50 ┼ítudentmi, ktor├ş z├şskaj├║ teoretick├Ż z├íklad z odborn├Żch politologick├Żch discipl├şn (porovn├ívacej politol├│gie, politickej sociol├│gie, dej├şn politick├Żch te├│ri├ş, s├║├Ęasn├Żch trendov v politologickom myslen├ş at├».). V├»aka nadobudnut├Żm znalostiam z problematiky organiz├ície a riadenia spolo├Ęnosti absolventi n├íjdu uplatnenie v komun├ílnej politike, ale aj vo verejnej a ┼ít├ítnej spr├íve, organiz├íci├ích tretieho sektora, ale aj v m├ędi├ích ├Ęi medzin├írodn├Żch organiz├íci├ích.

┼átudentom politol├│gie na pobo├Ęke Tren├Ęianskej univerzity A. Dub├Ęeka v Malack├ích sa m├┤┼że sta┬Ł bez prij├şmac├şch pohovorov ka┼żd├Ż z├íujemca, ktor├Ż ukon├Ęil stredn├║ ┼íkolu. Podmienkou prijatia na magistersk├ę ┼ít├║dium je predch├ídzaj├║ce ukon├Ęenie bakal├írskeho ┼ít├║dia v odbore politol├│gia, alebo ukon├Ęen├ę magistersk├ę ┼ít├║dium v inom odbore. V oboch pr├şpadoch treba poda┬Ł prihl├í┼íku na sekretari├ít Inkub├ítora v Malack├ích najnesk├┤r do 25. augusta a zaplati┬Ł vstupn├Ż poplatok 800 Sk. Cena ┼íkoln├ęho za 1 semester je 17 500 Sk.

Mestu Malacky mimoriadne z├íle┼ż├ş na mo┼żnosti dosta┬Ł vysoko┼íkolsk├ę ┼ít├║dium do Malaciek a pribl├ş┼żi┬Ł ho k Z├íhoriu. Nejde pritom len o vec prest├ş┼że, ale o naliehav├║ potrebu, preto┼że ┼ítrukt├║ra vzdelanostnej ├║rovne v Malackom okrese patr├ş k najhor┼í├şm na Slovensku. Pod┬ża ostatn├ęho s├Ę├ştania obyvate┬żov v roku 2001 v Malackom okrese na 1000 ┬żud├ş pripad├í 64 s vysoko┼íkolsk├Żm vzdelan├şm, pri├Ęom na Slovensku to je 93, v Bratislavskom kraji 195 a v Bratislave a┼ż 350 z 1000 obyvate┬żov.

zdroj: malacky.sk

  • Novinky
  • Comments Off on Vysoko┼íkolsk├ę ┼ít├║dium u┼ż aj v Malack├ích

Comments are closed.