Gajary » read post

Pri letisku v Kuchyni vraj horela len tr√°va

  • August 17th, 2007

V stredu 15. 8. asi o 18.30 h sa z doteraz nezisten√Ĺch pr√≠√®in rozhorela rozsiahla tr√°vnat√° plocha ne√Įaleko arm√°dneho letiska Kuchy√≤a. Inform√°cia z teletextu TV Mark√≠za (16. 8.) o tom, Ňĺe hor√≠ les, s√ļ nepravdiv√©. ‚ÄěLesn√Ĺ porast ohe√≤ naŇ°¬Ěastie nezasiahol. Zhorela tr√°va na ploche asi 20 ha. Moment√°lne m√°me poŇĺiar pod kontrolou. Situ√°ciu vŇ°ak monitorujeme.
Tr√°va tlie, siln√Ĺ vietor a extr√©mne sucho robia svoje, tak mus√≠me by¬Ě v strehu,‚Äú povedal P. √ąaniga z VLM SR, Ň°. p., odŇ°tepn√Ĺ z√°vod Malacky 16. 8. kr√°tko pred 15.00 h, ktor√Ĺ bol v tom √®ase priamo v ter√©ne.

A. ҆kop√≠ka z Malaciek, ktor√Ĺ kontaktoval eM TV, pob√ļrila inform√°cia z teletextov√©ho pr√≠spevku TV Mark√≠za, pod¬ĺa ktor√©ho v hasen√≠ by sa malo pokra√®ova¬Ě aŇĺ popoludn√≠, pretoŇĺe by na letisku mali cvi√®i¬Ě letci.

‚ÄěŇĹiadne cvi√®enia tu neboli,‚Äú dementoval spr√°vu P. √ąaniga. Rovnako vyl√ļ√®il, Ňĺe by poŇĺiar sp√īsobili lesn√≠ci alebo vojaci ako sa medzi ¬ĺu√Įmi Ň°epk√°. ‚ÄěPr√≠√®iny poŇĺiaru sa bud√ļ vyŇ°etrova¬Ě. Nikto sa nezranil a Ň°kody na naŇ°om majetku s√ļ nulov√©, ke√ĮŇĺe ohe√≤ nezasiahol les. Teraz je pre n√°s podstatn√©, aby sme mali dostatok hasiva, keby sa plocha op√§¬Ě rozhorela.‚Äú Na mieste je do desa¬Ě z√°sahov√Ĺch vozidiel. Na pomoc priŇ°li hasi√®i a z√°chran√°ri z Malaciek aj Bratislavy. Do pr√°c sa zapojili aj vojaci.

zdroj: malacky.sk

Want your say?

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>